V Fiesta Balonowa „Dolina Narwi”

Strona główna | Zgłoszenia | V Fiesta Balonowa „Dolina Narwi”

V Fiesta Balonowa „Dolina Narwi” – Gmina Turośń Kościelna oraz Białostocki Klub Balonowy

Fiesta Balonowa „Dolina Narwi” to cykliczna impreza realizowana na terenie Białegostoku, a od kilku lat również na obszarze Turośni Kościelnej. Ubiegłoroczna, piąta już edycja, rozpoczęła się w czwartek (17.08.) w godzinach popołudniowych, a zakończyła się w niedzielę (20.08.) wieczorem. Celem wydarzenia jest rozpropagowanie i zainteresowanie, głównie mieszkańców Podlasia, ale również turystów odwiedzających nasz region, sportem balonowym. Pokazuje jego piękno oraz unikatowość w zakresie wrażeń podczas lotu balonem nad malowniczymi terenami doliny rzeki Narew, położonej w Narwiańskim Parku Narodowym i jego otulinie. Splątane koryta rzeki oraz rozległe trzcinowiska Parku sprawiają, że teren ten nazywany jest „polską amazonią”, a jego widok z lotu ptaka zapiera dech w piersiach oglądających. Na zaproszenie Białostockiego Klubu Balonowego, na fiestę przyjeżdżają ekipy balonowe z całej Polski, a nawet świata (Litwa, Nowa Zelandia, Australia), które każdorazowo podziwiają piękno natury naszego regionu oraz gościnność gospodarzy imprezy.

Głównym punktem imprezy, najbardziej zjawiskowym, jest jednoczesny start kolorowych, ogromnych balonów, które na tle nieba sprawiają niesamowite wrażenie, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowe wydarzenia towarzyszące fieście również cieszą się zainteresowaniem  uczestników. Organizowane pikniki rodzinne zapewniają wiele atrakcji, należą do nich, m.in. zawody modeli balonów na ogrzane powietrze dla dzieci, występy seniorów i dzieci, pokazy ochotniczych straży pożarnych, pokazy policyjnych psów tropiących, koncerty lokalnych wykonawców, stoiska z regionalnymi przysmakami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Turośń Kościelna czy mecz piłkarski Klubu Sportowego „Turośnianka”.

Wydarzenie corocznie gromadzi kilka tysięcy widzów, a zainteresowanie ma tendencję wzrostową. Fiesta Balonowa jest imprezą szeroko komentowaną zarówno w mediach publicznych, jak i w mediach społecznościowych, w których uczestnicy dzielą się swoimi pozytywnymi wrażeniami, publikując zdjęcia. Tworzy niezapomniane doznania i wspomnienia.