Zrealizowanie projektu wydawniczego: powieść historyczna „Dziedziczka lipowej alei”

Strona główna | Zgłoszenia | Zrealizowanie projektu wydawniczego: powieść historyczna „Dziedziczka lipowej alei”

Zrealizowanie projektu wydawniczego: powieść historyczna „Dziedziczka lipowej alei” – Celina Mioduszewska

Zrealizowany projekt jest powieścią o życiu podlaskiej siłaczki Stefanii Karpowicz.

Krzyżewo, niewielka wieś na Podlasiu. W szkole rolniczej praca wre, nikt nie próżnuje. Ogrodnictwo wykłada sama założycielka Stefania Karpowiczówna. Wspierana przez matkę, spełniła swoje największe marzenie o założeniu szkoły dla okolicznego włościaństwa.

Kobieta urodzona jeszcze w epoce pozytywizmu, przesiąknięta ideami pracy organicznej i pracy u podstaw z werwą przechodzi przez kolejne epoki: Młodą Polskę , dwudziestolecie międzywojenne i dwie wojny. Poznaje największych: Sienkiewicza, Żeromskiego, Reymonta, Tetmajera, Skłodowską- Curie, Glogera. Ceniona przez elity i kochana przez chłopstwo, bez wahania niesie pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Ale są też tacy, dla których bezinteresowna dobroć Stefanii jest solą w oku… Czy uda jej się prztrwać historyczną zawieruchę i ocalić dzieło swojego życia?  Na te pytania czytelnik znajduje odpowiedź.

Powieść głosi pamięć o szlachetnej Podlasiance, ziemiance, malarce i nauczycielce – siłaczce znad Narwi w całej Polsce. Cieszy się popolarnością wśród czytelników. Autorka prezentowała ją na spotkaniach autorskich w podlaskich bibliotekach, w tym Książnicy Podlaskiej i na Targach Książki w Poznaniu.