Sok z rokitnika

Strona główna | Zgłoszenia | Sok z rokitnika

Sok z rokitnika – "Szarłat" M i W Lenkiewicz Spółka Jawna

Rokitnik zawiera ponad 190 związków mających korzystny wpływ na organizm ludzki: witaminę C,  prowitaminę A , potas, żelazo, wapń, cynk, 11 kwasów tłuszczowych, fosfolipidy, glikolipidy, związki fenolowe, flawonoidy, białka, aminokwasy, kwasy organiczne: askorbinowy, jabłkowy, cytrynowy.

Sok powstaje z częściowo odtłuszczonego soku z owoców rokitnika. W 100g zawiera ponad 20mg naturalnej witaminy C. Największą zaletą witaminy C z rokitnika jest wysoka trwałość spowodowana brakiem enzymu askorbinazy, który jest odpowiedzialny za rozkład witaminy C w innych popularnych produktach (np. w cytrynie). Ponadto zawiera inne witaminy – B, E, K i naturalne przeciwutleniacze – tokoferole, karotenoidy i fosfolipidy.

Zalecenia do stosowania soku z rokitnika: w celu wzmocnienia odporności organizmu, w profilaktyce zdrowotnej oraz podczas przeziębień i infekcji.

Sok można dodawać do gorącej herbaty zastępując nim cytrynę lub pić w postaci orzeźwiającego napoju z wodą mineralną lub w połączeniu z innymi sokami.

Składniki: sok z rokitnika 100%.