18 Nominowanych do Nagrody Podlaska Marka

Ilustracja do artykułu 18 Nominowanych do Nagrody Podlaska Marka
Znamy już 18 kandydatów do Podlaskiej Marki. W poniedziałek 4 kwietnia finalistów ogłosił Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. Tego samego dnia też wystartowało internetowe głosowanie o tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów.

Znamy już 18 kandydatów do Podlaskiej Marki. W poniedziałek 4 kwietnia finalistów ogłosił Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. Tego samego dnia też wystartowało internetowe głosowanie o tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów.

Robot edukacyjny, kruszywo popiołoporytowe, zakład unieszkodliwiania odpadów, regionalne festiwale, czy naturalne oleje i wędliny – to tylko niektóre kandydatury ubiegające się o głosy mieszkańców województwa i członków kapituły.

Kandydatury są wyjątkowo zróżnicowane, ale wszystkie łączy jedno – Województwo Podlaskie.

- To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów w naszym województwie. Zakładamy, że ta nagroda jest miarą powodzenia firm, produktów ale i symbolem sukcesu. A że tak jest, świadczy choćby to, że do konkursu w całej jego historii przystąpiło ponad tysiąc produktów i wydarzeń – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Sukces Podlaskiej Marki wynika z tego, że cały czas staramy się, żeby znaleźć taką formułę, która pozwoli najlepsze produkty, najlepsze firmy jak najlepiej promować. Stąd też i tegoroczna edycja to nowe zasady zgłoszone przez Podlaską Radę Przedsiębiorczości, ale i konsumentów i mieszkańców. Mamy nadzieję, że teraz konkurs jest bardziej dostępny i przejrzysty.

Sześciu laureatów Podlaskiej Marki wyłoni Kapituła Nagrody składająca się z osób zaufania publicznego, laureatów minionych edycji konkursu oraz specjalistów do spraw gospodarki, jakości, marketingu, turystyki, świata kultury i mediów.

Zwycięzców konkursowej rywalizacji poznamy 25 maja br. podczas Gali Finałowej. Cząstkowe wyniki głosowania internautów opublikujemy dwukrotnie - 11 i 18 kwietnia br.

Ale po kolei...

Jak podkreśliła Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą UMWP – ogłoszenie kandydatur do Nagrody Podlaska Marka jest kolejnym etapem konkursu, który trwa już od trzech miesięcy.

- Na początku konsumenci, właściciele, członkowie Kapituły mogli zgłaszać swoje kandydatury do nagrody. Jedną z najważniejszych zmian nowego regulaminu jest wprowadzenie pięciu kategorii tematycznych: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycje, Odkrycie oraz Kultura i Społeczeństwo – przypomniała zasady Magdalena Łyżnicka-Sanczenko. – W pierwszym etapie od 4 do 24 stycznia zgłaszane były kandydatury, w drugim etapie przeprowadziliśmy autoryzację i weryfikację kandydatur w efekcie czego ze 179 zgłoszonych kandydatur pozostało 142.

W tej liczbie znalazło się 26 kandydatur w kategorii Produkt Spożywczy, 17 – Produkt Użytkowy, 24 – w kategorii Inwestycje, 20 – Odkrycie, 34 – Wydarzenia i 21 w kat. Kultura i Społeczeństwo.  

Osiemnastu finalistów Podlaskiej Marki wyłoniła Grupa Ekspertów obradująca pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego. Wybierano spośród 142 produktów, których właściciele w regulaminowym terminie przesłali ankiety uprawniające do ubiegania się o Nagrodę. Wybrane grono to propozycje, które są odzwierciedleniem tego, co w minionym roku było w naszym regionie najciekawsze, najnowocześniejsze i najsmaczniejsze.

Synergia nowoczesności, natury, tradycji – taki obraz województwa wyłania się z zestawienia wszystkich nominowanych.

Swoją Podlaską Markę wybiorą też Internauci

Mieszkańcy województwa regionalną markę będą mogli wybierać od 4 do 25 kwietnia br. Głosowanie odbywać się będzie na stronie , na której zostanie opublikowana lista pretendentów do tytułu. Po wskazaniu swojego faworyta, należy podać numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłana bezpłatna wiadomość z kodem weryfikującym, który należy następnie wprowadzić na stronie, potwierdzając swój wybór. W tym momencie głos zostanie uznany za ważny.

Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę finansową, natomiast wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe. Należą do nich m.in.: Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220 HR, tablet 10" Apple NEW iPad Air 2 16GB Gold, aparat kompaktowy Canon PowerShot SX610 HS, aparat kompaktowy Canon PowerShot SX60 HS.

LISTA PRODUKTÓW NOMINOWANYCH:

Kategoria Produkt Spożywczy:

•             Mleko UHT Łaciate, 3,2% tłuszczu – Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie,

•             Ser Koryciński Swojski – Produkty Mleczarskie s.c. Agnieszka i Marcin Bielec,

•             Naturalna woda mineralna "Augustowianka" – Augustowianka Sp. z o.o.;

 

Kategoria Produkt Użytkowy:

•             Instalacja gazowa "STAG DIESEL" – AC Spółka Akcyjna,

•             Meble metalowe - MALOW Sp. z o.o.,

•             Deska podłogowa warstwowa dębowa 3OAK - Zakład Stolarski Złoty Sęk Jerzy Popławski;

 

Kategoria Inwestycja:

•             Nowoczesna Hala Produkcyjna w Malow Sp. z o.o. - MALOW Sp. z o.o.,

•             Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne "LECH" Sp. z o.o.,

•             Modernizacja infrastruktury Białostockiego Centrum Onkologii w celu podniesienia efektywności świadczonych usług – Białostockie Centrum Onkologii;

 

Kategoria Odkrycie:

•             Olej lniany tłoczony na zimno – Kamila Zubrycka,

•             CERTYD Lekkie Kruszywo Spiekane – LSA Sp. z o.o.,

•             Photon - Photon Entertainment Sp. z o.o.;

 

Kategoria Wydarzenie:

•             XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie,

•             Halfway Festival Białystok 2015 – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,

•             8. Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Suwałkach;

 

Kategoria Kultura i Społeczeństwo:

 

•             Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA – Białostocki Ośrodek Kultury,

•             Działalność charytatywna Stowarzyszenia Pomocy "Rubież" w Białymstoku,

•             Rajd Szlakiem 10. Pułku Ułanów Litewskich z 1939 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie

Powrót na początek strony